Zálohovací plány

Jak na to?

Ověřte si jak můžete snadno ušetřit Váš čas a náklady při zálohování. Zálohujte svá data na bezpečných on line serverech. Vyzkoušejte si testovací zálohu 10 GB zabezpečeného diskového prostoru zdarma na 30 dní anebo si rovnou vyberte jeden z našich zálohovacích plánů. Naše řešení je vhodné pro různé operační systémy:

Klient systému TSM podporuje širokou škálu všech dnes používaných operačních systémů:


Dále postupujte takto:


1.        Napište nám a požádejte o registraci. Aktivujeme Vám účet pro testovací provoz.

2.        Obratem dostanete mail s přiděleným uživatelským jménem a úvodním heslem, linkem na stažení klientského software a krátkým návodem na instalaci.

3.        Po instalaci a připojení ke službě pomocí jména a hesla si nastavte vhodný režim automatizované zálohy. Změňte Vaše přístupové heslo a toto nové heslo si dobře zapamatujte. Vyzkoušejte funkčnost automatického zálohování, jednorázového zálohování i archivace. Otestujte si obnovení dat.

4.        V případě spokojenosti se službou nás opět kontaktujte a objednejte si aktivaci vhodného placeného zálohovacího plánu podle toho, jak velký objem dat chcete zálohovat. Bude Vám zaslán návrh smlouvy, který podepište a odešlete na naší kontaktní adresu. Po doručení podepsané smlouvy Vám bude aktivován dohodnutý zálohovací plán. Po této aktivaci Vám bude zaslán informační e-mail.

5.        Od této chvíle běží proces záloh dohodnutých složek automaticky, o obsazeném prostoru budete měsíčně informováni ve výpise přiloženém k zaslané faktuře. Aktuálně obsazený diskový prostor můžete také ověřit pomocí klientského SW. Vaše data jsou před odesláním komprimována, proto zabírají menší prostor než na Vašem PC. Zálohovaná data, která nechcete na serveru uchovávat můžete kdykoliv ručně smazat.

Registrace, aktivace a instalace

Při zasíláí žádosti o registraci a aktivaci svého účtu pro testovací provoz nám zašlete identifikační údaje o Vaší osobě nebo společnosti. Při instalaci a konfiguraci Vašeho klientského software budete potřebovat aktivní připojení k internetu. Spusťte klientský software a nakonfigurujte si podle vašich potřeb, která data budete zálohovat na Váš on-line zálohovací účet. Návod na instalaci a nastavení klientského softwaru naleznete v praktickém průvodci instalací klienta.

Pokud budete mít dojem, že Vám naše on-line zálohovací služba nešetří čas i peníze, můžete kdykoliv do 15 dnů po instalaci a registraci požádat o ukončení Vašeho účetu. Zkušební účty, o jejichž zrušení anebo překonfiguraci na placené varianty nebude požádáno budou po uplynutí 15 dnů automaticky zrušeny.

Změny a aktivace Vašeho On-line zálohovacího účtu

Po aktivaci Vašeho účtu na vhodný placený zálohovací plán, můžete kdykoliv požádat o změnu zálohovacího plánu. Obdobně můžete požádat o ukončení služby.

Rutinní provoz systému

Před nasazením systému záloh do rutiního provozu důrazně požadujeme změnit původní heslo k Vašemu účtu. Toto heslo si pečlivě uchovejte!! Upozorňujeme, že po změně hesla nemá provozovatel služby MojeZaloha.cz žádnou možnost obnovit přístup k uživatelskému účtu a bez znalosti hesla nemá ani možnost obnovit zálohovaná data!!

Cenové programy

Konkrétní cenovou nabídku Vám vypracuje kterýkoliv náš vybraný prodejce nebo můžete kontaktovat přímo naše obchodní oddělení na adrese obchod@mojezaloha.cz.

Zálohovací plány

Služba MojeZáloha.cz má předpřipraveny zálohovací plány pokrývající nejčastější potřeby našich zákazníků. Nastavení záloh je charakterizováno několika parametry:

 • počet verzí – při každé změně souboru vzniká nová verze, během zálohování je nová verze uložena na zálohovací server. Pokud při uložení nové verze (změněného soboru) je dosažen max. počet uložených verzí dle zvoleného zálohovacího plánu, je nejstarší verze ze zálohovacího serveru automaticky odstraněna.
 • neaktivní verze a počet dní pro jejich uložení – poslední (aktuální) uložená verze souboru se nazývá „aktivní verzí“, předchozí verze jsou tzv. „neaktivní“. Jestliže stáří neaktivní kopie zálohovaného souboru na zálohovacím serveru překročí zvolený počet dní, je tato verze odstraněna.
 • počet verzí smazaného souboru – definuje, kolik existujících verzí zálohovaného souboru je po smazání souboru udržováno na zálohovacím serveru.
 • smazaný soubor a počet dní jeho uložení – po smazání souboru na zálohovaném počítači je tento soubor uložen ještě zvolený počet dní na zálohovacím serveru. Poté je odstraněn.

Obchodní podmínky

Stažení Všeobecných obchodních podmínek

Dovolujeme si upozornit uživatele služby MojeZáloha.cz, že používání této služby se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami společnosti exTerra Services s.r.o. pro poskytování služeb na serveru MojeZaloha.cz. Zakaznik tím, že využívá tuto službu dává jednoznačně najevo, že se seznámil a souhlasí se zněním těchto podmínek, a že se těmito podmínkami bude řídit. Podle toho zda se jedná o podnikatelský subjekt, anebo občana-spotřebilele platí příslušna verze obchodních podmínek. Současně platí také Technické požadavky.

O zálohování

 Základní pravidla pro zabezpečení PC

Data se čas od času ztrácejí, ale existují pravidla, která Vám je pomohou ochránit! Žijeme ve světě zlodějů, počítačových virů, hackerů, povodní a požárů. Můžeme Vůbec něco udělat pro bezchybný běh našich výpočetních systémů? Asi budou vždy existovat velké, vážné a nepředvídatelné chyby anebo selhání, které prostě neodvrátíme. Ale i při troše snahy je možné výrazně snížit pravděpodobnost ztráty Vašich dat. Stačí dodržet několik pravidel:

Udržujte si v místě provozu i mimo toto místo zálohu


Nejjednodušší co můžete udělat, je pravidelné pořizování záložních kopií Vašich dat. Jednu kopii udržujte v místě provozu Vašeho výpočetního systému (PC, atd.) a ještě jednu pro jistotu udržujte někde mimo místo, kde provozujete Váš výpočetní systém. Jsme společnost, která se věnuje zálohování a velmi dobře víme jak málo počítačů je skutečně zálohováno. Zkuste si spočítat, kolik by Vás stála ztráta Vašich dat. Pro porovnání přikládáme přehled nákladů na obnovu systému, v případě ztráty dat bez existence funkční zálohy dat. Věřte, že náklady (a způsobené problémy) jsou obrovské! Udržujte si vždy alespoň dvě aktuální kopie Vašich dat, a to jak v místě provozu tak i mimo něj. Váš klid, i klid Vaší společnosti stojí za to.

Používejte dobrý aktualizovaný antivirový software


Jestliže se připojujete k internetu, musíte používat antivirový software. Pokud se k internetu nepřipojujete je použití antivirového softwaru neméně důležité. Kvalitní antivirový software stojí včetně roční aktualizace kolem 700,- Kč. Není to nikterak závratná částka a investice tohoto typu se Vám rozhodně vyplatí. Prostá instalace antivirového softwaru nestačí. Nastavte Váš antivir tak, aby byly monitorovány všechny nové soubory. Provádějte pravidelné plnou hloubkovou analýzu Vašeho počítače. Pravidelně aktualizujte svůj antivirový program, nastavení on-line aktualizace je dnes již samozřejmostí. Máte-li starost o Váš systém, Vaše soukromí, je antivirový program Váš nepostradatelný pomocník.

Nedůvěřujte podivným e-mailům, webům a žádostem o osobní data


Přemýšlejte o tom, co děláte! Uvědomte si, že se spíš ptají chytří lidé, než hloupé počítače. Vždy se s notnou dávkou skepse podívejte na rádoby oficiálně vyhlížející e-maily, jejich přílohy, webové stránky. Vždy se (než o sobě někam vyplníte všechny možné údaje) zamyslete nad tím, jestli bezpečně víte, kdo je „na druhé straně drátu“. Naučte se rozpoznávat zabezpečené spojení ve Vašem internetovém prohlížeči. Seznamte se s nekalou elektronickou praktikou jménem Phishing (rybolov) a uvědomte si jak je nebezpečná. A také si uvědomte, že bývalý viceprezident banky z Nigerie, který Vám píše, že z banky ukradl 10.000.000,- USD se s Vámi opravdu nechce podělit o své miliony jenom kvůli tomu, že je bude moci přeposlat dál přes Váš bankoví účet.

Používejte dobrá hesla


Nepoužívejte jednoduchá hesla, která se dají snadno odhadnout. Nepoužívejte názvy své společnosti, zkratku jejího názvu, jména svých příbuzných, jména Vašich domácích miláčků, nebo zcela triviální hesla. Vždy používejte hesla, která obsahují číslice, malá i velká písmena. Použití každého z takového prvku v hesle, komplikuje jeho prolomení. Vaše hesla nikdy nikomu nesdělujte, nikam je neposílejte, nevystavujte je na Vašem monitoru kolemjdoucím, nenechte nikoho, aby Vám při zadávání hesla koukal pod prsty na klávesnici. Seznamte se s pravidly pro vytvoření správného hesla.

Udržujte svůj systém aktualizovaný


Pro většinu uživatelů platí, že používají systémy Microsoft. Je nanejvýš důležité tyto systémy pravidelně aktualizovat, neboť jsou poměrně často odhalovány jejich bezpečnostní slabiny. Pro aktualizaci těchto systémů slouží služba Microsoft Update. Nejefektivnější bývá nastavení Vašeho systému tak, aby prováděl automatickou aktualizaci svých součástí. Je dobré si uvědomit, že starší verze systému Microsoft, např. 95, 98, ME nepatří k těm nejbezpečnějším. Je-li to jen trochu možné nahraďte je těmi nejnovějšími.

Používejte Firewall


Dobrá firewall ochrání Váš počítač, před nevítanými útoky z internetu. Věřte, že existuje celá řada technik, jak prozkoumat obsah Vašeho harddisku, něco Vám na disk uložit anebo si z něj něco okopírovat. Firevall pravděpodobnost takového konání podstatně sníží. Nejnovější aktualizace systémů Windows XP integrují do tohoto systému vlastní vnitřní firewall.

Udržujte svůj systém čistý


Antivirový program sám o sobě ještě není zárukou, že Váš systém neobsahuje „závadná“ data. Zkušenější uživatelé, mohou čas od času přeinstalovat celý počítač. Zajistí si, že jejich zbrusu nově instalovaný systém je zcela čistý. Nedoporučuje se časté instalování volně šiřitelných programů. Je vhodné je alespoň odinstalovat, pokud je už nepoužíváte. Defragmentujte pravidelně svoje lokální disky. Dbejte o stálou čistotu systémového registru. Používejte některý z mnoha programů pro čištění registru. Seznamte se s tím, co je to spyware a používejte některý z anti-spywarových programů, který zamezí tomu, aby Vás někdo špehoval při brouzdání na internetu.

Zajistěte svá mobilní zařízení – laptopy, PDA, mobily


Pro mobilní zařízení by měla vždy platit zvláštní pravidla. Je to proto, že se přenášejí a vzrůstá riziko jejich ztráty, krádeže anebo poškození. Uživatelé si ve svých mobilních zařízeních velmi rádi uchovávají hesla, pin kódy, i jiná citlivá data. Pokud každé takové zařízení včetně jeho obsahu odpovídajícím způsobem zajistíte, zkomplikujete potenciálnímu útočníkovi šťourání ve Vašich citlivých datech.

Přejmenujte administrátora


Nejčastější způsob jak zaútočit na Váš počítač je prostě vyzkoušet obvyklá uživatelská jména s kombinací obvyklých hesel. Pokud ale například přejmenujete účet Administrator na Ministrator ( 🙂 copak to asi vlastně znamená) zúžíte potenciálním útočníkům jejich možnosti, jak napadnout Váš počítač. Toto doporučení se samozřejmě nehodí pro uživatele, kteří si sami nespravují svůj počítač nebo počítačovou síť.


Děkujeme Vám za prostudování těchto několika základních pravidel pro zabezpečení Vašich dat. Věříme, že čas, který jste věnoval jejich přečtení se Vám vyplatí. Jde přece především o klid a pohodu. Ztráta jakýchkoli dat prudce zvyšuje hladinu adrenalinu v krvi.

LITE

 • 1 verze nahraného souboru
 • Uložení neaktivního souboru po dobu - 1 dne
 • 1 verze smazaného souboru
 • Uložení smazaného souboru po dobu - 7 dní

BASIC

 • 2 verze nahraného souboru
 • Uložení neaktivního souboru po dobu - 7 dní
 • 1 verze smazaného souboru
 • Uložení smazaného souboru po dobu - 7 dní

STANDARD

 • 7 verzí nahraného souboru
 • Uložení neaktivního souboru po dobu - 14 dní
 • 1 verze smazaného souboru
 • Uložení smazaného souboru po dobu 14 dní

PROFESSIONAL

 • 30 verzí nahraného souboru
 • Uložení neaktivního souboru po dobu - 60 dní
 • 1 verze smazaného souboru
 • Uložení smazaného souboru po dobu 60 dní

Ceník za kapacitu vašeho úložiště

Počet GB

 • 1
 • 10
 • 50
 • 100
 • 250
 • 500
 • 1000
 • 2000

Ceny jsou uvedeny bez DPH, které bude účtováno v zákonné výši.

Ceba bez DPH

 • 9,00
 • 90,00
 • 405,00
 • 765,00
 • 1800,00
 • 3375,00
 • 6300,00
 • 9000,00

Cena bez DPH / GB

 • 9
 • 9
 • 8,10
 • 7,65
 • 7,20
 • 6,75
 • 6,30
 • 4,50

Otázky a odpovědi

(NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY)


Deprecated: Invalid characters passed for attempted conversion, these have been ignored in /var/www/html/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 193

On-Line zálohovací služby umožňují uživatelům pravidelné bezpečné zálohování a obnovení důležitých dat umístěných na jejich počítači. Zálohování se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného internetového spojení na důvěryhodný a bezpečný internetový server. Důležitá data mohou vzniknout jak v zaměstnání tak i doma.

Pokud používáte Váš počítač pro vytváření a ukládání cenných dat, je velmi důležité provádět jakoukoliv formou pravidelného zálohování. Zálohování se provádí proto, aby se zamezilo totální ztrátě Vašich dat při chybě uživatele, nebo při selhání výpočetního systému. Jednoduché zálohování se může provádět například ukládáním dat na různých místech, prostým kopírováním na vyjímatelná média, vypalováním CD a DVD disky, kopírováním na jiný HD v počítači anebo HD jiného počítače v síti.

Aby byl proces zálohování snazší vznikla řada programů, kterým se říká zálohovací software, které umožňují uživatelům zálohovat jejich data na nejrůznější zálohovací média. Protože někteří uživatelé se nechtějí zabývat organizací svých záloh, vznikla další generace zálohovacích systémů, které se nazývají On-Line zálohovací software. Tento software je určen k tomu, aby pravidelně kopíroval důležitá data na bezpečné, privátní místo v internetu. Přenos probíhá pomocí šifrovaného přenosu, prostřednictvím Vašeho připojení k internetu.

Pokud máte funkční internetové připojení Vašeho počítače, můžete využít služby MojeZaloha! k zajištění Vašich důležitých dat před havárií, která se může přihodit zcela nečekaně kdykoliv.

Samozřejmě! Kontaktujte některého z našich prodejců či přímo naši technickou podporu helpdesk@mojezaloha.cz pro aktivaci zkušební 30 denní zálohovací služby. Také můžete napsat e-mail na naše obchodní oddělení obchod@mojezaloha.cz a diskutovat o jiných řešení, které je pro Vás vhodné.

Záleží to na rychlosti Vaší linky i velikosti Vaší zálohy. Úvodní záloha může trvat i několik hodin. Řada uživatelů, kteří mají velký objem zálohovaných dat a pomalou linku provádí první zálohu v průběhu víkendu. Jakmile je jednou první záloha hotová, je každá další záloha je pouze malým souborem dat.

Zálohována jsou totiž pouze ta data, která byla uživatelem nově pořízena, anebo upravena. Obvykle trvá taková záloha pouze několik minut i při pomalém vytáčeném připojení. Přerušení zálohování (např. výpadkem el. energie na Vašem počítači) nemá na zálohu vliv, systém se sám postará o pokračování zálohovacího procesu.

Obsah Vašeho pevného disku je mnohem větší než místo, které si pronajmete na zálohovacím serveru. Váš zálohovací software proto umožňuje vybírat soubory a složky, které chcete zálohovat. Obecně lze říci, že nemusíte zálohovat programy, které máte na zakoupených instalačních CD (například, Word, Excel, atd. )

Proč platit za zálohování dat, která můžete snadno přeinstalovat? Spíš se zaměřte na složky jako jsou Dokumenty, Hudba, Obrázky a na složky a soubory, které obsahují Vaše důležitá data. Mohou to být například data z účetního programu, soubory s kontakty, atd. Při zálohování je možné použít filtry, které např. vyloučí všechny soubory s příponou *.bak

Pro účely správy a kontroly Vašich dat na zálohovacím serveru, umožňuje Váš on-line zálohovací software zobrazovat data uložená na serveru. Ve standardním nastavení je mazání dat pomocí klientského přístupu zakázáno. Na explicitní žádost oprávněné osoby ze strany zákazníka lze oprávnění k mazání dat přidělit. Potom lze přitom také smazat libovolné soubory uložené tímto klientem ze zálohovacího serveru.


Deprecated: Invalid characters passed for attempted conversion, these have been ignored in /var/www/html/wp-content/plugins/elementor/includes/base/controls-stack.php on line 193

Je to služba která umožňuje získat kopii všech Vašich dat zálohovaných na našem serveru na CD/DVD/externím disku bez nutnosti mít aktivní připojení k internetu. Je to vhodné zejména při obnově dlouhodobě pořizovaného archivu a pomalém připojení. Informujte se o možnosti získání Vašich dat na osobním médiu pro obnovu dat: obchod@mojezaloha.cz

Služba MojeZaloha je postavena na nejvyšší možné bezpečnosti a zajištění uchovávaných dat jak proti jejich ztrátě, tak proti jejich úniku do nepovolaných rukou. Zálohovací servery jsou fyzicky i síťově zajištěné. Síťové jištění je řešeno 128bitovoým šifrovacím algoritmem. Jednotliví klienti mají přístup pouze ke svému zálohovacímu prostoru. Zaměstnanci poskytovatele nemají přístup k uloženým datům klientů a přístup administrátorů k datům je taktéž výrazně omezen. Vaší povinností je nastavení hesla (šifrovacího klíče), které zašifruje Vaše data 128 bitovou šifrou již před přenosem na zálohovací server. Taková data přečtete pouze ten, kdo bude znát příslušný šifrovací klíč a bude mít zároveň přístup k zálohovacímu serveru MojeZaloha. Bez znalosti hesla nemůže data přečíst ani provozovatel služby.

Pokud je pro Vás tato i tato garance nedostatečná a chcete svá data zajistit dalším zvlášť bezpečným způsobem, doporučujeme Vaše data zašifrovat některým dalším prostředkem (volné šiřitelné PGP, komerční PointSec či SafeBoot či nativní služba šifrování dat EFS v každých Windows 2000 či Windows XP). Služba MojeZaloha může zálohovat bez ohledu na to, zda se jedná o šifrované či nešifrované soubory a složky.

Technicky není zálohování operačního systému problém, ale tuto variantu nedoporučujeme vzhledem k nákladnosti tohoto řešení. Čistá instalace systému Windows XP představuje téměř 1 GB dat. Služba MojeZaloha je primárně určena pro zálohy datových souborů (doumenty Office, databáze účetních programů, atd.).

To je poměrně častá avšak zcela chybná úvaha. Jakékoliv zařízení připojené k PC (např. externí disk) může být ovlivněno havárií PC či elektrickým zkratem, který zničí nejen samotné PC, ale i periferie k němu připojené. Média typu CD a DVD jsou náchylná k poškození (zkuste si vypálit CD, poškrábat jej a potom z něj data načíst). Navíc v případě zničení Vaší kanceláře při např. požáru nebo vykradením přicházíte i o záložní média. Služba MojeZáloha Vám garantuje dostupnost těchto dat.

Instalace je triviální, přesto ji však na zvláštní objednávku může provést náš technik.